Standard & Poor's nastavila Slovenskej ekonomike zrkadlo

Autor: Pavol Čerňan | 5.8.2015 o 8:55 | Karma článku: 6,24 | Prečítané:  647x

 Posledný júlový deň znamenal pre Slovensko posun vpred, čo sa týka hodnotenia ratingu. Medzinárodná ratingová agentúra Standard & Poor's  zvýšila rating pre Slovensko z úrovne A na úroveň A+, čo svedčí o stabilnom výhľade krajiny.

 Takýto pozitívny rating má výpovednú hodnotu o finančnej stabilite v krajine, kredibilite a dôveryhodnosti z hľadiska schopnosti splácať svoje budúce záväzky.

    K tomu, aby nastal posun k výrazne lepšiemu hodnoteniu, prispela hlavne úspešná hospodárska politika a rozpočtové smerovanie vlády Slovenskej republiky. Zásluhu na tom majú občania Slovenska, domáci podnikatelia a zahraniční investori, bez ktorých by rating A+, nebolo možné dosiahnuť. Ako vyhlásil Peter Kažimír: „Zvýšenie ratingu na predkrízovú úroveň agentúrou Standard & Poor’s je vítanou odmenou za ozdravenie verejných financií SR udržateľným spôsobom.“

Udržať si takéto vysoké hodnotenie bude možné len za predpokladu, že priemerný rast slovenskej ekonomiky v rokoch 2015 až 2018 bude nad 3 percentá. A práve takýto rast je nevyhnutný pre dosiahnutie tak citlivého ukazovateľa, akým je znižovanie nezamestnanosti na Slovensku.

  Mať deviaty najlepší rating spomedzi 19 krajín eurozóny, je veľmi dobrým vysvedčením pre Slovensko, a s tým možno len súhlasiť.

A čo na záver, treba tak ako doteraz, pokračovať v konsolidácii verejných financií a ekonomický rast bude zrkadlom nášho spoločného progresu.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Niektorí ľudia majú zvláštny dar, chutí im dúha a vidia zvuky

Ak vám vonia hudba alebo zapácha nejaká situácia, zrejme máte dobrú slovnú zásobu a radi sa vyjadrujete opisne. Alebo ste synestetik a myslíte to doslovne.

EKONOMIKA

Osem zmien v hypotékach, ktoré odštartujú od marca

Ľudí čaká viac dokladovania a prísnejšie posudzovanie.

ŠPORT

Sagan pobavil otázkou na súpera aj odpoveďou, prečo bol na toalete

Špekulovalo sa o zdravotných problémoch.


Už ste čítali?