Spoločná vláda SaS so signatármi Hlasu za rodinu?

Autor: Pavol Čerňan | 24.2.2016 o 20:31 | Karma článku: 10,26 | Prečítané:  10841x

       Možno si poviete, že podobné zloženie takejto vlády, ktorá bude rozhodovať o chode našej krajiny, je niečo absurdné. 

          Skúsme si ale skutočne predstaviť, že hypoteticky vládne koalícia zložená o.i. z ultraliberálov z SaS a z podporovateľov petície Aliancie za rodinu z radov Siete, OĽaNO a ďalších. 

          Petícia Hlas za rodinu Aliancie za rodinu k parlamentným voľbám nám ponúka celkom zaujímavú otázku k podobe a funkčnosti budúcej potenciálnej pravicovej koalície. Táto známa Aliancia dala kandidátom politických strán možnosť podpísať a teda podporiť ich petíciu, v ktorej sa nachádza množstvo "zaujímavých" bodov, ktoré by nás v prípade jej prijatia v celom znení vrátili niekam do stredoveku. Za najzaujímavejší možno považovať bod o (doslova) zákazu možnosti prenájmu ženskej maternice.

          Po prečítaní tohto dokumentu si musí každý normálny človek myslieť svoje. Čuduj sa svete, existujú však ľudia (rozumej kandidáti na poslancov do NR SR), ktorí sú schopní v rámci vlastnej honby za mandátom poslanca urobiť čokoľvek. A tak sa k tejto petícií hlási viacero kandidátov, pričom najväčšiu zhodu s týmito  požiadavkami Alianie za rodinu sa našli v stranách SNS, Sieť a OĽaNO (všetkých signatárov nájdete TU). 

          Samotná petícia nie je však základnou záležitosťou, aj keď nad ňou, resp. jej niektorými bodmi dá krútiť hlavou - každý má na podobné názory právo. Zarážajúcejšie sú iné otázky, obzvlášť jedna. Ako bude napr. pán Poliačik, pani Nicholsonová, ale aj taký liberál ako pán Sulík v parlamente spolupracovať s ľuďmi, ktorí podporili požiadavky predmetnej petície: Jurinová (OĽaNO), Danko (SNS), Adamčík (Sieť)? 

          Nechcem tu opäť spomínať na staré témy a zásadnú Achillovu pätu našej pravice, ale faktom jednoducho je, že Aliancia za rodinu ju opäť dostala do stredu pozornosti. Hypotetickú odpoveď si práve preto môžeme domyslieť na základe výsledkov pravicovej vlády z rokov 2010 - 2012: opätovný predčasný pád vlády založený na nekonzistentných postojoch v zásadných otázkach.

           Neviem ako Vám, ale mne zostáva už len veriť v zdravý rozum - nie politikov, ale ľudí, ktorí budú rozhodovať o budúcnosti našej krajiny na nasledujúce štyri roky.

 

O tejto téme si môžete prečítať aj tu:
http://www.aktuality.sk/clanok/315445/hlas-za-rodinu-nehovori-jednotnym-hlasom-rozdeluje-aj-krestanskych-kandidatov/

https://www.facebook.com/usfeminizm/photos/a.838534669515945.1073741828.830360103666735/965085880194156/?type=3&theater

http://hlaszarodinu.sk/politicke-strany/

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Niektorí ľudia majú zvláštny dar, chutí im dúha a vidia zvuky

Ak vám vonia hudba alebo zapácha nejaká situácia, zrejme máte dobrú slovnú zásobu a radi sa vyjadrujete opisne. Alebo ste synestetik a myslíte to doslovne.

EKONOMIKA

Osem zmien v hypotékach, ktoré odštartujú od marca

Ľudí čaká viac dokladovania a prísnejšie posudzovanie.

ŠPORT

Sagan pobavil otázkou na súpera aj odpoveďou, prečo bol na toalete

Špekulovalo sa o zdravotných problémoch.


Už ste čítali?